Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşiktaş U21 Takımı’nın hocası Yasin Sülün, Malezya’da katıldıkları Frenz International Cup 2016’da üst üste skandallara imza attı. Siyah-beyazlılar, Johor Bahru kentinde düzenlenen organizasyonda ilk maçını 25 Mayıs’ta Brezilya’nın Internacional takımı ile yapıyordu. Mücadelenin 20. dakikasında skor 1-1’ken maçın gözlemcisi, Yasin Sülün’ü rakip takımın formasıyla aynı renkte tişört giydiği için üzerine bir yelek giymesi yönünde uyardı. Sülün ise buna karşı çıktı.
 
Daha sonra maçın hakemi gelip aynı uyarıyı yaparken Yasin Hoca yelek giymeyi ısrarla reddetti. Hakem de bu konuda uyarılarını sürdürünce Sülün, takımı sahadan çekti. Bu duruma rakip takım teknik heyeti de hiçbir anlam veremedi.
 
Hakemler Beşiktaş’a soyunma odasından dönüp maça devam etmesi için 30 dakika süre verirken Yasin Sülün oyuncularını sahaya çıkarmadı. Bunun üzerine Beşiktaş 3-0 hükmen mağlup sayıldı ve turnuva-dan diskalifiye edildi.

GERİ DÖNEMİYORLAR, AİLELERİ ENDİŞELİ
Beşiktaş 2 gündür Türkiye’ye dönemiyor. Malezya’ya gitmeyen Beşiktaş Altyapı Koordinatörü Emrah Bayraktar, takım diskalifiye edilince organizasyondan, 2 Haziran’a alınmış uçak biletlerinin tarihinin öne çekilmesini istedi. Ancak bu talep biletler arasındaki fiyat farkı dolayısıyla kabul görmedi.

Çocuklarının Türkiye’ye dönememesi nedeniyle endişeli olan aileler, Yasin Sülün’ün Malezya’ya ilk gidildiğinde de ayarlanan oteli beğenmeyip organizasyon ile ters düştüğünü, bu nedenle takımın otelinin değiştirilmesi için yetkililerle tartıştığını ifade ettiler. (Vatan)