Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sakaryaspor'un Rüstemler Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Tuncay Şanlı'nın yanı sıra kulüp başkanı İsmail Gürses, teknik direktör yardımcılığı görevine getirilen Mehmet Aurelio ve Mohamed Ali Kurtuluş katıldı.

Kulüp başkanı Gürses, törende yaptığı konuşmada, yönetim olarak Sakaryaspor'u kurumsallaştırma misyonunu üstlendiklerini söyledi.

Futbolu, bilgisi olanların yönetmesi, başkanların ise kulüp yönetimiyle ilgilenmesi gerektiğini ifade eden Gürses, "Bizim attığımız bütün adımlar bu yönde olacaktır. Türkiye'de maalesef 'büyük' diye nitelendirilen kulüpler bile sportif direktörlük konusunda başarılı olamamışlardır. Ben baştan beri bu konuda ısrarcı oldum, yapmaya çalışıyorum. İnşallah da muvaffak olacağım. Allah bize ömür verirse siz de desteklerinizi esirgemezseniz, Sakaryaspor da Bayern Münih'te olduğu gibi, futbolu bilen eski oyuncularımız tarafından yönetilen bir kulüp haline gelecektir. Bütün idealim, hedefim bu." diye konuştu.

Başarının istikrarla geldiğini kanıtlayan birçok örnek bulunduğunu dile getiren Gürses, şunları kaydetti.

"Teknik heyet konusunda bir tercih yapmamız gerekiyordu. Tercihimizi kariyerli isimlerden de yapma görüşü vardı. Yerel basınımızda ve taraftarlarımız arasında bu tercihimiz konusunda eleştiriler oldu. Bugün Zidane'ın başarılarını, İbrahim Üzülmez'in başarılarını herkes biliyor. Bu kardeşim de Sakarya'da doğdu, futbol kariyerine Sakaryaspor'da başladı. Bize bu ruh lazımdı, bu ruh da Tuncay'da var. Ben riski göze aldım o kardeşim de riski göze aldı. Elimizi, başımızı, gövdemizi değil canımızı ortaya koyduk. Hodri meydan."

Tuncay Şanlı ise teknik adamlığa da profesyonel oyunculuğa adım attığı Sakaryaspor'da başlamak istediğini belirterek, "İmzamı atıyorum ama en önemlisi ekibimle yüreğimi ortaya koyuyorum. İnşallah hedeflerimiz doğrultusunda hep beraber başarıya gideceğiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Tuncay Şanlı 4 yılık sözleşmeye imza attı. Yoğun ilgi gören Şanlı ve Aurelio taraftarlarla fotoğraf çektirdi.

Sakarya doğumlu olan Tuncay Şanlı, 2000-2002 yıllarında Sakaryaspor'da forma giymişti.