Uzun süren görüşmeler ve haberler artık bitti! 100. yılında şampiyonluk sevinci yaşayan F.Bahçe, yılın transferine imza attı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Brezilyalı Roberto Carlos'u renklerine bağladı. F.Bahçe resmi açıklamayı yaparken, Carlos da ilk açıklamasında, "Şampiyon F.Bahçe" dedi.

Brezilya Milli Takımı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos artık Fenerbahçe'de! Sarı lacivertli yönetim gecenin geç saatlerinde yaptığı açıklamayla, Roberto Carlos'u transfer ettiklerini duyurdu!

Kulübün resmi sitesinden gecenin geç saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Fenerbahçemiz, Real Madrid'de oynayan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'u renklerine bağladı.Dün gece geç saatlerde Türkiye'ye gelen menajeri Dino Pasalic ile her konuda anlaşma sağlandığı açıklandı."

PASALIC'İN GELİŞİ SİNYALLERİ VERMİŞTİ
Yaklaşık 4 yıldır Fenerbahçe'nin gündeminde olan Roberto Carlos'un transferi, Brezilyalı yıldızın Real Madrid ile yollarını ayırma kararı almasıyla sona yaklaşmıştı. Hatta Roberto Carlos geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığını açıklamış, ancak kritik bir şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe'de yönetim bunu yalanlamıştı.

Sarı lacivertlilerde dün akşam sürpriz bir gelişme yaşanmış ve Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un Menajeri Dino Pasalic İstanbul'a gelmişti!

ROBERTO CARLOS FBTV'DE
Roberto Carlos transferi gecenin geç saatlerinde FBTV'den yapılan canlı yayınla sarı lacivertli taraftarlara müjdelendi. Asbaşkanlar Neşet Yalçın ve Murat Özaydınlı ile Roberto Carlos'un Menajeri Dino Pasalic'in katıldığı canlı yayına Roberto Carlos da telefonla bağlandı. Türkçe olarak "En büyük Fenerbahçe, Şampiyon Fenerbahçe" diyen Brezilyalı yıldız futbolcu Fenerbahçe'ye transfer olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İŞTE KULÜPTEN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAM METNİ

Fenerbahçemiz, Real Madrid'de oynayan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'u renklerine bağladı. Dün gece geç saatlerde Türkiye'ye gelen  menajeri Dino Pasalic ile her konuda anlaşma sağlandığını ve önümüzdeki günlerde oyuncunun Türkiye'ye geleceğini açıklayan asbaşkanlarımızdan  Murat Özaydınlı  " Fenerbahçe geleneklerine uygun bir oyuncuyu renklerimize bağladık. Herkesin Başkanımız Aziz  Yıldırım'a teşekkür etmesi lazım. Geçmişte sıradan bazı oyuincuları bile konuşurken bir hayli zorlanıyorduk. Ne mutlu ki bugün efsane olmuş oyuncuları bile transfer ederken artık hiç zorlanmıyoruz. Çünkü yaklaşık 2 yıldır bütün ülkelerde Fenerbahçe konuşuluyor. Bu hepimiz için önemli bir hedef.  Bu düşünce daha da büyüyecek. Roberto için transfer görüşmemiz 15-20 dakikayı geçmedi.Prensiplerimizi anlattık ve transfer bitti. zaten Dino geç saatlerde Türkiye'ye geldi. Başkanımız ve ben stadyumda yapılan gösterilerin provasını izledik. Daha sonra birlikte yemek yedik ve transfer gerçekleşti.Bu Fenerbahçe camiasının gücüyle oluyor. Bu sinerjiyle oluyor bütün bu transferler" dedi. FBTV'den yapılan canlı yayınla açıklanan transferde Asbaşkanımız Murat Özaydınlı, yöneticimiz Neşet Yalçın, Roberto Carlos'un menajeri Dino Pasalic daha sonra efsane oyuncu Carlos'a  telefonla canlı bağlanarak onun görüşlerini aldı. Roberto Carlos`un menajeri Dino Pasaliç ise, Roberto Carlos`un geçtiğimiz yıl Fenerbahçe`ye gelmek istediği fakat sözleşmesi nedeniyle geçen yıl gelemediğini söyledi. Pasaliç; "Carlos geçtiğimiz yıl gelecekti. Fakat sözleşmesi sürüyordu. Bu yüzden bu yıl için Fenerbahçe`ye söz verdi. Carlos söz verirse tutar" dedi.

Ajansspor