Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Uygulama Spotify masaüstü uygulaması güncellendi - Haberler - Teknoloji Haberleri

    Dijital müzik servisi Spotify, bugünden itibaren masaüstü ve web player deneyimini daha kullanıcı dostu bir hale getirmek için yeni bir görünümü kullanıcılara sundu. 70 milyonun üzerinde şarkı ve 2.2 milyon podcast barındıran Spotify'ın yeni tasarımı bugün itibariyle kullanıcılarla buluşmaya başlayacak ve ilerleyen haftalarda dünya genelinde tüm Free ve Premium kullanıcıların erişiminde olacak.

    REKLAM

    178 ülkeden 155 milyonu Premium üye olmak üzere 345 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısı bulunan Spotify’ın güncellenen web player ve masaüstü uygulaması ile gelen yenilikler şöyle:

    Yeni görünüm:

    .png
    .png

    “Ara” bölümü artık gezinme sayfasının sol tarafında yer alıyor. Dinleyicilerin profil sayfalarına getirilen yenilikle artık kullanıcının en çok dinlediği sanatçı ve şarkılar da burada yer alıyor. Dinleyiciler bundan böyle menüde yer alan “...”ikonuna tıklayarak herhangi bir şarkı ya da sanatçı için radyo oturumu başlatabiliyor.

    Kolay çalma listesi oluşturma ve kontrol:

    .png
    .png

    Kullanıcılara, çalma listelerine açıklamalar yazma, görseller yükleme, var olan çalma listesine şarkılar sürükleyip-bırakma, yeni ve mevcut çalma listelerine yeni şarkı ya da podcast’ler eklemek ya da bulmak için yeni bir yerleşik arama çubuğunun kullanılması gibi dinleyicilerin çalma listelerini kendilerine göre özelleştirmeleri için yeni yöntemler eklendi.

    Çevrimdışı kullanım moduyla bant genişliğinde tasarruf:

    .png
    .png

    Premium kullanıcılar, masaüstü uygulamasında favori müzik ve podcast’lerini çevrimdışıyken tekrar dinlemek için “indir” butonuna tıklayıp indirebiliyor.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ