Galatasaray'ın deplasmanda BtcTurk Yeni Malatyaspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadelenin ardından Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak açıklamalarda bulundu. Albayrak'ın açıklamaları şöyle:

"Deplasmanda bir puan aldık. Önümüze bakacağız. Gönül isterdi ki Malatya'da galip gelelim. Kazanabileceğimiz pozisyonlar da yakaladık ama 5-6 tane pozisyondan yararlanamazsanız geriye yapacak bir şey kalmıyor. Çok güzel bir gol attık, maalesef son dakikada yediğimiz gol iki puanımıza mal oldu. Üzgünüz ama bunların telafisi var. Henüz ligin başı.

Kadro ile alakalı kararları hocamız verir. Hocamız nasıl isterse öyle bir kadro çıkartır. Çünkü tasarruf yapmak durumunda olabilir. Önümüzdeki hafta cumartesi günü Fenerbahçe maçı, salı günü Paris Saint-Germain maçı var. Hocamız bunları düşünerek mutlaka tedbir almıştır. Doğrusunu da yaptı hocamız, saygı duymak lazım."

FENERBAHÇE DERBİSİ

"Hiçbir maç oynanmadan bir şey söyleyemezsiniz. 90 dakika oynayacaksınız, ondan sonra konuşacaksınız. Önümüzde zor bir derbi var. Ben taraftarlarımıza güveniyorum. 55 bin taraftarımız olacak. Güzel, dostça bir maç olacağını düşünüyorum. İki tarafa da başarılar diliyorum."