Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Apple'ın IOS 9.3 sürümü ara güncellemeler arasında en büyük değişikliklere imza attığı iOS güncelemesi olarak kayıtlara geçti. Lansmanın yapıldığı saatlerde indirilmeye hazır olan uygulama ile kullanıcıları bazı özelliklerle ilk kez tanıştı.

Apple cihazların işletim sistemi güncellemelerini otomatik olarak almıyorsa, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümlerinden iOS 9.3'ü telefonuna indirebilir. 

iOS 9.3'ÜN YENİ ÖZELLİKLERİ NELER

İşte iOS 9.3 güncellemesini indiren kullanıcıları bekleyen yenilikler... 

* Bu yeni özelliklerin başında ise Night Shift geliyor. Night Shift özelliği ile belirli ya da sizin belirleyeceğiniz zaman diliminde ekranın mavi ışık seviyesi düşürülüyor ve gözü rahatsız etmeyen bir ekran ışı tonu ortaya çıkıyor. Night Shift sayesinde karanlıkta telefon ekranına uzun süre bakmak zorunda olanlar epeyce bir rahat edecek.

Night Shift özelliğini devreye sokmak için ise Ayarlar menüsünden > Ekran ve Parlaklık > Night Shift seçeneğine giderek istediğiniz şekilde özelliğe ayar yapılabiliyor. Özelliği kullanmak istediğinizde 'Denetim Merkezi'ndeki bölüme tıklamanız yeterli.

*iOS 9.3'de 'Notlar' uygulaması üzerinde yazdığımız notları artık Touch ID ya da oluşturacağınzı parola yardımı ile korunabilecek.

*Bazı küçük değişikliklerden ön plana çıkanlarından bir kaçını da sağlık uygulamasında kullanılan yeni grafikler... iOS 9.3 kullanıcıları sadece çizgi grafikler ile gösterilen verileri artık bar grafiklerle de görüntüleyebilecek.

* Apple Music ve Car Play uygulamalarında bir dizi yenilik yapılmış. 

* Uzun süredir kullanıcıların başını ağrıtan '1970' hatası da iOS 9.3 ile ortadan kaldırıldı. 1970 hatası, Apple cihazlarının tarihlerinin 1 Ocak 1970 tarihine ayarlandığında devre dışı kalmasına ve kullanılmamasına yol açıyordu.