Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    PUAN DURUMU

    Haberler Spor Futbol Spor Toto 2. Lig Karşıyaka Karşıyaka'nın umudu gençler - Futbol Haberleri

    Yıllardır transfere milyonlar harcayıp altyapıya önem vermemekle eleştirilen yeşil kırmızılılar, yeni sezonda zorunlu olarak gençlere sarılacak. Karşıyaka'da A takımdaki gençlerden Bartu, Battal, Erhan, Fehim, Fatih, Mustafa Değirmenci ve Yiğit'in sözleşmesi sürüyor. Geçen sezon başında ve devre arasında farklı kulüplere kiralık gönderilean Ali Say, Ali Kemal, Arif, Hakan Kuş, Okan Şahingöz, Anıl, Cenk Özbey, Onur Kıntaş, Tugay, Emircan ve Harun da takıma dönecek.

    Karşıyaka, elindeki sözleşmesi bitecek tecrübeli futbolcuları da tutamazsa, tüm kadroyu gençlerden kuracak. Yeni yönetim 31 Mayıs'ta serbest kalacak Abdülhamit, Can, Mustafa Aşan, Behram, Mahmut ve İbrahim Kaş'la anlaşma yolları arıyor. Bu futbolcular kalmak için geçen sezondan kalan alacakları ile yeni sezon peşinatlarının ödenmesini şart koştu. Can ve Mustafa'yla telefonla yapılan ön görüşmelerin olumlu geçtiği açıklandı.

    Karşıyaka'da futbol altyapısı da profesyonel şube sorumluluğu görevine getirilen Oktay Yeşil'e bağlanacak. Taraftarlar, bir açıklama yayınlayarak camia büyüklerini yeni yönetime verilen mali sözleri tutmaya davet etti.

    GEMİŞ OLSUN TÜRETKEN

    Karşıyaka'nın 93 yaşındaki Divan Kurulu Onursal Başkanı Tahir Türetken, göz çevresinde oluşan kitle nedeniyle bıçak altına yattı. Türetken'in Özel Gazi Hastanesi'nde Prof Dr Arman Çağdaş tarafından ameliyat edildiği açıklandı. Yeşil -kırmızılıların sembol isimlerinden Türetken, geçen yıl da aynı nedenle ameliyat olmuştu.

    ALMANYA'DA KARŞIYAKA RÜZGARI

    Karşıyakalı Deniz Gezginci'nin yazdığı "Buçuklu Semtin Hergele Çocukları" kitabı Almanya'nın Münih kentinde tanıtıldı. Münih Kitap Kulübü'nün organize ettiği etkinlikte gurbetçiler, Karşıyaka'nın tarihini, kulüp ve Atatürk sevgisini Deniz Gezginci'nin anlatımı ile dinledi. Geçen yıl satışa çıkan kitapta Karşıyakalı taraftar, yönetici, sporcu ve gazeteci anılarına yer verilmişti.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ