Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Osman Yereşen Tesisleri'nde teknik direktör Levent Şahin yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, ısınma ve koordi̇nasyon hareketleri̇yle başladı. Futbolcular, 5'e 2 top kapma ve pas çalışmasının ardından antrenmanının ana bölümünde takti̇k çalıştı.

Adanaspor'un golcü futbolcusu Magaye Gueye, gazetecilere yaptığı açıklamada, Galatasaray maçından en büyük beklentilerinin ne olursa olsun iyi bir sonuç almak olduğunu belirtti.

Bir gazetecinin, "Galatasaray'ın bazı oyuncularının bu maçta forma giyemeyecek olmasını nasıl değerlendiriyorsun?" sorusuna Magaye, şöyle cevap verdi:

"Aslında tabii ki iyi bir şey olarak değerlendirilebilir ama benim için kimin oynadığı veya oynamadığı çok önemli değil. Sahada aslanlar gibi elimizden gelen mücadeleyi göstermemiz ve galip gelmemiz gerekiyor."

Galatasaray'ın zaman zaman üçlü savunma yaptığının belirtilmesi üzerine Magaye, "Saha içinde diziliş çok önemli değil. Önemli olan ne yaptığınız ve ne yapmaya çalıştığınız. Dolayısıyla Galatasaray'ın nasıl oynayacağı, nasıl pozisyon alacağı değil, bizim neler yapabileceğimiz neler yapmak isteyeceğimiz önemli." ifadelerini kullandı.

Magaye, ligde kalma mücadelesiyle ilgili şunları kaydetti:

"İnsanların çıkma ya da düşme hakkında ne düşündüğü ya da ne söylediği çok önemli değil. Çünkü ben, bizim takımımızın iyi futbol oynadığını, iyi şeyler göstermeye çalıştığını biliyorum. Bu takımın ligde kalmayı hak ettiğinden yüzde yüz eminim. Dolayısıyla bizim matematiksel olarak şansımız hala var. Bunu yapacak kalite ve güçteyiz. Bunu yapmak için çalışıyoruz zaten. Biz kendi işimize bakıp, işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz."