Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bu gelişme sayesinde yayıncılara, mobil web trafiğini etkin bir şekilde gelire çevirebilmeleri adına kişi odaklı hedefleme ve reklam formatları sunuluyor. Bu sayede Facebook’taki 2,5 milyon reklamveren tek bir tıkla reklam kampanyalarını Facebook ve Instagram dışına taşıyarak mobil ekosistemdeki tüm insanlara ulaşabiliyor.

Söz konusu yeni özelliğin yayıncılara sunduğu avantajlar ise şöyle:

Doğal Reklam Formatları (Native Formats) ile mobil internetten gelir elde etme: Reklamverenler artık - Carousel reklamlar da dahil olmak üzere - doğal reklam formatlarını mobil siteler için de kullanabiliyor ve standart formatların doğal versiyonlarını oluşturabiliyor. (Doğal reklam formatları halihazırda Hedef Kitle Ağı’ndaki gösterimlerin %80’ini oluşturuyor ve standart banner formatlarının 7 katı daha iyi performans gösteriyor.)
Kolay entegrasyon: Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) entegrasyonu gerekmediğinden yayıncılar onaylandıkları gün içerisinde reklam vermeye başlayabiliyor.Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, söz konusu yeni gelişmeyle ilgili şunları söyledi: “Mobil siteler hem geleneksel, hem de dijital yayıncılar için çok büyük bir trafik kaynağı. Örneğin ABD’de haber sitelerinin trafiğinin yaklaşık yüzde 40’ı mobil cihazlardan elde ediliyor. Bu çarpıcı rakamlara rağmen bugüne kadar bu trafiği gelire çevirme konusunda son derece yetersiz kalındı. Fakat duyurduğumuz bu güncellemeyle birlikte artık Hedef Kitle Ağı bu soruna oldukça etkili bir çözüm sunuyor. Artık yayıncıların kişi odaklı hedefleme ve reklam formatlarımızı kullanarak, herhangi ek bir kuruluma gerek kalmaksızın, mobil web trafiklerini etkili bir biçimde gelire çevirmelerine olanak sağlıyoruz. Söz konusu bu güncellemenin Türkiye’deki dijital yayıncılık ekosistemi üzerinde köklü bir etkisi olacağına ve Türkiye’deki yayıncıların daha etkili ve ilgili mobil reklam deneyimleri oluşturmalarına yardımcı olacağına inanıyorum.”