KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Youtube

15 Şubat 2005 tarihinde Steve Chen, Chad Kurley ve Jawed Karim adlı 3 eski paypal çalışanı girişimci tarafından hayata geçirilen Youtube, kurulduktan bir yıl sonra Google tarafından 1.65 milyar Dolara satın alınmıştır. Misyon olarak kullanıcının orijinal olarak oluşturulmuş videoları keşfetmelerini, izlemelerini ve paylaşmalarını sağlayan YouTube; kullanıcılara bağlantı kurmaları, bilgi vermeleri ve dünyadaki diğer kullanıcılara ilham kaynağı olmaları için bir forum imkanı oluşturmaktadır.

Bir rivayete göre video paylaşımdan yana yaşanan sıkıntıların dile getirildiği yemek masasında ortaya çıkan Youtube, diğer bir rivayete göre de 2004 yılında oynanan Süper Bowl'daki frikik videolarının bulunamamasıyla ortaya çıkmıştır.

Siteye yüklenen ilk video ise 2005 yılında kurucu Jawed Karim tarafından San Diego Hayvanat Bahçesi'nde çekilen "Me at the Zoo" adlı görüntü olmuştur.

Youtube Haberleri

 • TikTok şokuna dikkat

  Teknoloji, 15 Eylül 2022

  TikTok şokuna dikkat

  Uzmanlar, dünyanın bir numaralı sosyal medya uygulaması haline gelen TikTok’u siber güvenlik açısından mercek altına aldı. İşte TikTok’ta en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemleri ve bunlara karşı dikkat edilmesi gerekenler...

 • Hangisinin temsilcisi kim?

  Teknoloji, 13 Eylül 2022

  Hangisinin temsilcisi kim?

  Türkiye’de internet dünyasının gündeminden son 3 yıldır neredeyse hiç düşmeyen sosyal medya düzenlemesi doğrultusunda temsilci atama zorunluluğu getirilmişti. Bu süreçte Facebook, TikTok, Twitter, VK ve YouTube gibi pek çok platform Türkiye’de temsilci atama kararı almıştı. Peki bu sosyal ağların Türkiye’deki temsilcileri kimler ve neredeler? İşte merak edilen bu sorunun tek tek cevabı.. Necdet Çalışkan’ın haberi...

 • Suudi Arabistan'dan Youtube'a uyarı

  Dünya, 25 Temmuz 2022

  Suudi Arabistan'dan Youtube'a uyarı

  Suudi Arabistan yönetimi, İslami ve toplumsal değerlerle çelişen reklam içerikleri nedeniyle Youtube'u uyararak söz konusu reklamların kaldırılmasını istedi

  Tuzak YouTube yorumlarına dikkat

  Teknoloji, 13 Temmuz 2022

  Tuzak YouTube yorumlarına dikkat

  Ucuz kripto paralarla ilgilenenlere ulaşmak isteyen siber saldırganların yeni aracı YouTube oldu. Bu yöntemle popüler YouTube videolarına yorum bırakan dolandırıcılar, kullanıcıları sahne kripto para borsalarına çekmeye çalışıyor.

  Fiyat garantisi faturalı talebini artırdı

  Teknoloji, 05 Temmuz 2022

  Fiyat garantisi faturalı talebini artırdı

  Vodafone, Red müşterilerine son bir yılda toplam 528 milyon TL’lik fayda sağlandığını açıkladı. Son dönemde ekonomik konjonktürün de etkisiyle faturasızdan faturalı tarifelere geçişte artış olduğuna dikkat çeken Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “12 veya 24 ay sabit fiyat garantisi nedeniyle son dönemde faturasızdan faturalıya geçişlerin arttığını gözlemliyoruz” dedi.

 • Google'a 515 bin dolarlık karalama cezası

  Teknoloji, 07 Haziran 2022

  Google'a 515 bin dolarlık karalama cezası

  Avustralya'da mahkeme, eski bir siyasi yetkiliyi "karalamaya" yönelik Youtube'daki yayınlar nedeniyle Google'a 515 bin dolar ceza kesti

 • 'Şehir Amber Kokacak' İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 21 Mayıs 2022

  'Şehir Amber Kokacak' İş Sanat'ta

  Sait Faik'in “Şehir Amber Kokacak” adlı öyküsü 23 Mayıs Pazartesi, saat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında yayınlanacak.

 • Aşama aşama paylaştı... Yenisinden daha güzelini yaptı

  Yaşam, 27 Mart 2022

  Aşama aşama paylaştı... Yenisinden daha güzelini yaptı

  Vikinglerin yaşam tarzına yıllardan beri ilgi gösteren sosyal medya kullanıcısı, paslanmış eski bir baltayı, Viking silahına çevirdi... Paslı baltanın yenilenme aşamaları Totally Handy' adlı YouTube kanalında paylaşıldı

  'Hayatımın Listesi' İş Sanat’ta

  Kültür-Sanat, 30 Nisan 2022

  'Hayatımın Listesi' İş Sanat’ta

  Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunduğu 'Hayatımın Listesi' 4 Mayıs'tan itibaren her Çarşamba, saat 17.00’de İş Sanat’ın YouTube kanalında sanatseverlerle buluşacak.

  İş Sanat Youtube kanalında bayram keyfi

  Kültür-Sanat, 28 Nisan 2022

  İş Sanat Youtube kanalında bayram keyfi

  İş Sanat, bayrama özel hazırladığı YouTube yayınlarını izleyicilerle buluşturuyor. Konser programlarının yanı sıra Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunduğu “Hayatımın Listesi” başlıklı, sürpriz konukların yer aldığı yepyeni söyleşi serisi de bayramda yayınlanacak ilk bölümü ile İş Sanat’ın YouTube kanalında izleyicisinin karşısında olacak.

 • İş Sanat'ta Mayıs bayram neşesiyle başlıyor

  Kültür-Sanat, 27 Nisan 2022

  İş Sanat'ta Mayıs bayram neşesiyle başlıyor

  İş Sanat, bayram haftasına özel hazırladığı YouTube yayınları ile Mayıs ayına hızlı bir giriş yapıyor. Konser programlarının yanı sıra Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunduğu “Hayatımın Listesi” başlıklı yepyeni bir söyleşi serisi İş Sanat’ın YouTube kanalında izleyicisinin karşısında olacak. Çevrimiçi yayınlarının dışında Cuma İş Çıkışı açık hava konserleri Kibele Çeşmesi Heykeli Önü’nde, pandemi nedeniyle ara verilen Parlayan Yıldızlar serisi ise İş Kuleleri Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. 

 • Nezih Meriç hikayeleri İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 22 Nisan 2022

  Nezih Meriç hikayeleri İş Sanat'ta

  Usta yazar Nezih Meriç'in hikayelerinden oluşan “Yeşil, dalga dalga gölgeleniyor…” başlıklı dinleti 25 Nisan Pazartesi, saat 20.30’da  İş Sanat’ın YouTube kanalında ilk kez edebiyatseverlerle buluşacak. 

 • Artık daha seyrek değiştiriyoruz!

  Teknoloji, 14 Nisan 2022

  Artık daha seyrek değiştiriyoruz!

  Dijital Tüketici Trendleri 2021 Araştırması’nın sonuçlarına göre Türkiye’deki akıllı telefon değiştirme sıklığı son 2 yılda 9 puan azaldı. Bu gerilemede döviz kurlarındaki yükseliş ve IMEI kayıt ücretlerindeki artış etkili oldu.

  YouTube Rus devleti destekli kanalları engelliyor

  Dünya, 11 Mart 2022

  YouTube Rus devleti destekli kanalları engelliyor

  YouTube, Rus devleti tarafından finanse edilen medya kuruluşlarının kanallarına dünya genelinde erişimi engelleme kararı aldı.

  Hava saldırısını anında bildirecek!

  Teknoloji, 11 Mart 2022

  Hava saldırısını anında bildirecek!

  Rusya - Ukrayna savaşı kapsamında aldığı yeni kararları duyuran Google, Rus hava saldırıları hakkında Ukrayna’daki Android kullanıcılarına anlık olarak bildirim göndermeye başladığını duyurdu.

 • Arkadaşları "çılgınlık" dedi... Dünyayı geziyor

  Yaşam, 08 Mart 2022

  Arkadaşları "çılgınlık" dedi... Dünyayı geziyor

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra özel bir şirkette çalışmaya başlayan Yağmur Arat, farklı kültürleri tanıma aşkıyla işini bıraktı, yollara düştü. Yaklaşık 6 yıldır seyahat eden Arat ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ilham dolu yolculuğunu konuştuk. Haberturk.com'dan Bilge Nur Akan'ın röportajı...

 • 'Çocukken Büyüdüm Ben' İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 04 Mart 2022

  'Çocukken Büyüdüm Ben' İş Sanat'ta

  İş Sanat’ın, yeni video serisi “Çocukken Büyüdüm Ben” 6 Mart Pazar, saat 15.00’te İş Sanat’ın YouTube kanalında “merhaba” diyecek.

 • Teknoloji devleri harekât başlattı!

  Teknoloji, 01 Mart 2022

  Teknoloji devleri harekât başlattı!

  Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik olarak başlattığı askeri harekat sonrası hangi teknoloji devleri, hangi adımları attı? İşte Facebook, Twitter, YouTube, SpaceX'in son bir haftada Rusya-Ukrayna hattında aldığı yeni kararlar...

  Karadeniz rüzgarı İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 04 Şubat 2022

  Karadeniz rüzgarı İş Sanat'ta

  Yudum, Damla ve Tamara Şahin tarafından kurulan Samida, Yayla Trio ile birlikte 8 Şubat Salı, 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalına konuk oldu.