Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Dünya genelinde 1 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda olan WhatsApp, tıpkı Snapchat ve Instagram'da olduğu gibi "Hikayeler" özelliğine kavuşuyor.

İlk olarak Snapchat uygulamasından hayatımıza giren "Hikayeler" durum güncellemesi, oldukça ilgi görmüş ve kullanıcılar tarafından beğenilmişti. Özelliğin bu kadar rağbet görmesinin ardından fotoğraf paylaşım platformu Instagram, özelliği kendi platformu için de oluşturarak kullanıcılara sunmuştu.

Şimdi de "Hikayeler" kervanına mesajlaşma uygulaması WhatsApp katılıyor. "Durumum" adlı yeni özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıkacak olan WhatsApp, bugünden itibaren Android, iOS ve Windows Phone platformları için güncellemeyi dağıtmaya başlıyor.

WhatsApp'a eklenecek "Durumum" butonu ile kullanılan özellikte, tıpkı Snapchat ve Instagram'da olduğu gibi anlık hikayeler paylaşılabilecek, çekilen video ve fotoğraflara efektler eklenebilecek.

Aynı zamanda "Durumum" üzerinden yapılan paylaşımlar 24 saat kalıcı olacak. 24 saatin ardından paylaşılan video, GIF ve fotoğraflar otomatik olarak silinecek.