KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Vestel

Vestel, 1984 yılında Manisa'da kurulmuş, 1994 yılında Zorlu Holding bünyesine katılmıştır.

Beyaz eşya, elektronik ve bilgi teknolojileri sektörlerinde üretim ve pazarlama şirketlerine sahiptir.
Yaklaşık 16 bin çalışanı bulunan şirket, internet TV, internet terminal, Plazma TV, Replay TV, ip telefon gibi teknolojik ürünler de geliştirmektedir.

Vestel'in dünya üzerinde 8 Ar-Ge merkezi bulunmakta ve bu merkezlerden 152 ülkenin elektronik pazarına girmektedir.

Bir günde 76 bin ürün üretme kapasitesine sahip Vestel fabrikalarının, İki Buzdolabı fabrikası, Çamaşır ve bulaşık makineleri fabrikası bulunmakta ve bu fabrikalar oldukça geniş bir alanda yer almaktadır.

2006 yılında Finlux ve Luxor markalarını satın alarak üretim ve yurtdışı satışlarda pazar atağına geçmiştir.

Ar-Ge alanına önem veren Vestel'in, bu alanda çalışan 1200 e yakın çalışanı bulunmaktadır. 2007 yılında devlet desteği olarak Turquality programına alınmıştır.

2008 yılında Avrupa pazarında yer alan beyaz eşya markası Vestfrost'u bünyesine katmıştır.

Alman ekolünün hâkim olduğu ülkelerde yaygın olan Graetz markasının ardından, Telefunken’in de isim hakkını satın alarak İspanya, İtalya ve Portekiz pazarlarına üretim ve satış yapmak için anlaşma imzalamıştır. 2011 yılında ise beyaz eşyada Avrupalı dört büyük marka Elektra, Servis, New Pol ve Atlantic’i satın alarak üretimini bu markalar üzerinden de yoğunlaştırmaya başlamıştır.

Deloitte'un ''Tüketici Ürünleri Endüstrisinin Küresel Güçleri 2011'' raporunda, “Dünyanın en büyük 250 tüketici ürünü şirketi” arasında yerini almıştır.

Vestel fabrikalarında bir gün içerisinde 45.000 televizyon, 18.000 beyaz eşya üretilebiliyor.

Vestel Haberleri

 • İş birliğinin kapsamını genişletti

  Teknoloji, 26 Aralık 2019

  İş birliğinin kapsamını genişletti

  Vestel, Sharp ile olan beyaz eşya üretimi ve pazarlamasıyla ilgili marka lisans anlaşmasının kapsamını genişletti. Ürün gamı için akıllı ürün ailesini kapsayacak şekilde genişletilen anlaşma tüm Avrupa pazarı için geçerli olacak.

 • Bu da yerli pop-up!

  Teknoloji, 02 Aralık 2019

  Bu da yerli pop-up!

  Vestel, akıllı telefon ailesi Venus Z serisine Z40 modelini ekledi. İşte açılıp, kapanabilen pop-up selfie kamera ve tam Amoled ekranla gelen Vestel Venus Z40’ın özellikleri ve fiyatı…

 • TIME, 'yılın icadı' seçti!

  Teknoloji, 25 Kasım 2019

  TIME, 'yılın icadı' seçti!

  Vestel ve Young Guru Academy’nin desteklediği WeWALK’un akıllı bastonu TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri olarak seçildi. Dünyanın en prestijli yayınlarından TIME, WeWALK’u hem yazılı hem de dijital mecrasında duyurdu.

  Time'ın 'en iyi icatlar' listesine girdi

  Girişimcilik, 25 Kasım 2019

  Time'ın 'en iyi icatlar' listesine girdi

  Vestel ve Young Guru Academy’nin desteklediği yerli girişim WeWALK akıllı baston, haber dergisi TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri olarak seçildi. Yapılan açıklamaya göre, WeWALK akıllı baston, görme engelli kullanıcısının göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek engelleri algılayarak kullanıcıyı uyarıyor ve Bluetooth ile mobil uygulamasına bağlanıyor

  İşte Türkiye'nin 'Black Friday'i!

  Teknoloji, 22 Kasım 2019

  İşte Türkiye'nin 'Black Friday'i!

  Perakende dünyasından elektronik pazarına, alışveriş merkezinden e-ticaret sitelerine yılın en önemli kampanyalarına imza atılan ‘Black Friday’ indirimleri resmen başladı. Yurtdışındaki örnekleri kadar olmasa da Türkiye’de de markalar ve e-ticaret siteleri kendi “Cuma” kampanyalarına hız verdi. Asıl günü olan 29 Kasım Cuma’yı beklemeden Türkiye’deki başlatılan Black Friday indirimlerinin tarihlerine göz attık. İşte marka ve online alışveriş sitesine göre ismi değişen Black Friday indirimlerinin tarihleri…

 • Elektrikli bisiklete yerli batarya üretti

  İş-Yaşam, 07 Eylül 2019

  Elektrikli bisiklete yerli batarya üretti

  Vestel ile Salcano işbirliği ile geliştirilen Yerli bataryaya sahip elektrikli bisiklet, bisiklet fuarı Eurobike'ta görücüye çıktı. Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül, söz konusu bataryayla elektrikli bisiklette yüzde 50’nin üzerinde yerlilik oranı yakaladıklarını belirtti. Batarya sistemleri ekibi kurduklarını ve ilk proje olarak elektrikli bisikleti seçtiklerini ifade eden Vestel Elektronik Batarya Sistemleri Sorumlusu İlker Gültekin de, "Salcano'nun yanı sıra diğer üreticilerle de görüşüyoruz. Elektrikli otomobilde kullanılanla aynı, sadece küçük boyutlu olanı. Elektrikli bisikletten başlayalım, ileride zaten yerli araca pil yapma hedefimiz var dedik. Elektrikli bisiklet bataryaları için İzmir'de sıfırdan bir fabrika kuruyoruz" dedi

 • Giyilebilir değil, takılabilir teknoloji!

  Teknoloji, 06 Ağustos 2019

  Giyilebilir değil, takılabilir teknoloji!

  Düğünlerin geleneği haline gelen takı törenleri için Vestel’den yeni bir hamle geldi. Evlenen çiftlere hediye edilebilen ‘takılabilir ev aletleri’ ile beyaz eşya, tüketici elektroniği ve küçük ev aletleri altın gibi takılarak , hediye edilebiliyor.

 • Trabzonspor'a yeni sponsor

  Futbol, 05 Ağustos 2019

  Trabzonspor'a yeni sponsor

  Vestel ile 3 yıllık forma göğüs sponsorluğu sözleşmesi imzalayan bordo-mavili kulüp, anlaşmanın her yılı için 3 milyon Euro kazanacak

  Almanya'da 8 ürünü ile 32 ödül aldı 

  Teknoloji, 19 Temmuz 2019

  Almanya'da 8 ürünü ile 32 ödül aldı 

  Almanya’da düzenlenen uluslararası teknoloji ve tasarım yarışması Plus X Award’da Vestel, 8 ürünüyle ödül kazandı. Vestel, yarışmada her kategoride en çok ödül sayısına ulaşan markalara verilen, ‘En Yenilikçi Marka’ ödülünün de sahibi oldu.

  Arka kamerasına yapay zeka ekledi

  Teknoloji, 02 Temmuz 2019

  Arka kamerasına yapay zeka ekledi

  Vestel, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Venus ailesinin yeni üyesi V7’yi satışa sundu. İşte yapay zeka destekli arka kamera ve 1699 TL’lik fiyat etiketiyle gelen Vestel Venus V7’nin özellikleri... 

 • Manisa'da 'kodlarını' sergilediler

  Teknoloji, 13 Haziran 2019

  Manisa'da 'kodlarını' sergilediler

  Manisa Valiliği'nin 4 yıldır sürdürdüğü, çocuklara yönelik kodlama projesi Kodla(Ma)nisa bu yıl Vestel City’de düzenlenen festivalle sona erdi. Festivalde, 20 ilden 300 öğrenci 47 stantta ortaya çıkardıkları teknolojileri sergiledi. Dereceye giren 12 öğrenciye Mehmet Zorlu Vakfı'ndan eğitim bursu ödülü verildi

 • Vestel’den 22 milyon liralık tasarruf

  İş-Yaşam, 04 Haziran 2019

  Vestel’den 22 milyon liralık tasarruf

  Vestel çevresel sürdürülebilirlik yatırımlarıyla rekor kırdı. 2018 yılında 22 milyon liralık tasarruf sağlayan yatırımlar, üretim süreçleri ve atık yönetimi alanında yapıldı. Hayata geçen projeler Vestel’e hem ulusal hem de uluslararası pek çok ödül getirdi.

 • Bir yılda etiketi 801 kez değişti!

  Teknoloji, 15 Nisan 2019

  Bir yılda etiketi 801 kez değişti!

  Türkiye’de son bir yıldaki basılı, TV, radyo ile insert reklamlarında ve online kanallardaki akıllı telefon fiyatlarındaki değişimler mercek altına alındı. Son bir sene içerisinde e-ticaret sitelerinde fiyatı en çok değişen model Apple’ın 32 GB’lik iPhone 7 Plus’ı oldu.

  Japon dev, 34 yıllık adını değiştirdi!

  Teknoloji, 05 Nisan 2019

  Japon dev, 34 yıllık adını değiştirdi!

  NAND flash çip ile televizyon biriminin satışının ardından dizüstü bilgisayar işinin de yüzde 80'ini Sharp'a devreden Japon teknoloji devi Toshiba, adını da değiştirdi. Şirket artık dizüstü bilgisayar pazarında "Dynabook" adıyla faaliyet gösterecek.

  İlk belge Vestel'in!

  İş-Yaşam, 04 Nisan 2019

  İlk belge Vestel'in!

  Çağrı Merkezleri Derneği tarafından ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezleri Standardı kapsamında verilen ilk belgeyi Vestel Çağrı Merkezi aldı

 • Bu e-spor turnuvasının yıldızı kadınlar

  Teknoloji, 11 Mart 2019

  Bu e-spor turnuvasının yıldızı kadınlar

  Teknoloji, yazılım ve oyun sektörüne yön veren “Oyunu Değiştiren Kadınlar” ile kadın e-sporcular, Türkiye’de ilk kez kadınlara özel düzenlenen, e-spor etkinliğinde buluştu. Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşen turnuvada bu kez kadınlar yarıştı.

 • 1050 kişi işbaşı yaptı, 250 kişi daha alacak

  Teknoloji, 07 Mart 2019

  1050 kişi işbaşı yaptı, 250 kişi daha alacak

  Vestel, ‘2019 İstihdam Seferberliği Programı’ kapsamında yılın ilk dört ayında 1300 kişilik yeni istihdam yaratacak. Ocak, Şubat ve Mart aylarında 1050 kişiye iş imkânı sağlayan Vestel, Nisan ayında 250 kişiyi daha istihdam edeceğini duyurdu.

 • Vestel, Avrupa’ya Android Pie’lı TV üretecek

  Teknoloji, 26 Şubat 2019

  Vestel, Avrupa’ya Android Pie’lı TV üretecek

  Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ne katılan Vestel, Android Pie işletim sistemi ile çalışan Android TV üreteceğini duyurdu. Vestel, Android TV ürün gamını 2019 yılı Mayıs ayında Türkiye’den başlamak üzere Avrupa’da piyasaya sürecek. Fuarda Venus’ün yeni modeli V7’yi de tanıtan Vestel’in Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Türkiye’deki akıllı telefon pazarının son durumunu ve cep telefonlarındaki ÖTV’nin yüzde 50’ye kadar çıkarılmasıyla ilgili düzenlemeyi de değerlendirdi.

  Yeni nesil anne sohbetleri başlıyor

  Yaşam, 06 Şubat 2019

  Yeni nesil anne sohbetleri başlıyor

  Kafe Vesto, şubat ayında ‘Kafe Vesto Yeni Nesil Anne Sohbetleri’ etkinliğine ev sahipliği yapacak. 9 Şubat’ta Zorlu Center Kafe Vesto’da mindfulness ve öz-şefkat eğitmeni Güneş Ulus’la başlayacak ‘Yeni Nesil Anne Sohbetleri’ etkinliği, 22 Şubat’ta Etkili Anne-Baba Okulu Eğitimcisi Zeynep İşman’la devam edecek