KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Kemal Doğulu

Kemal Doğulu, 14 Ekim 1979 tarihinde Mersin'de dünyaya gelmiştir. Oyuncu Kadir Doğulu'nun kardeşi olan Kemal Doğulu, uzunca bir süre sanatçıların imaj maker'ı, makyözü, kuaförü, fotoğrafçısı ve modelisti oldu. 2006'da Hande Yener'le tanışan Kemal Doğulu, Maxi adlı maxi single'ında Hande yener'in fotoğrafçılığını ve imaj maker'lığını üstlendi. Hande Yener ile yaptığı çalışmanın ardından oldukça samimi olan Kemal Doğulu, sonraki albümlerde Hande Yener'in sanat yönetmeni, fotoğrafçısı ve klip yönetmeni oldu.

Hande Yener'in bir konserinde vokalisti gelemeyince Kemal Doğulu sahne aldı ve sesi oldukça beğenildi. Hande Yener ve Erol Temizel'in katkısıyla 2008 Ocak ayında 1 Yerde adlı albümünü çıkaran Kemal Doğulu, elektronik müzik dünyasına giriş yaptı.

Şubat ayının başlarında albüm MTV Türkiye'de yayınlandı, Mart ayının başında ise MTV'nin bütün düya kanallarında yayınlanan albüm kısa bir süre içinde World Top 10 listesine girdi ve Nisanın başında 1 numaraya yükseldi. 4 hafta boyunca 1 numarada yerini koruyan albümün ardından Kemal Doğulu, ikinci single'ını da Kemal Doğulu 2 adıyla çıkardı. Single 11 Temmuz 2009 gecesi sezon finali yapan Disko Kralı programında paylaşıldı.

Günümüzde de Kemal Doğulu, stil yarışmalarında jüri üyeliği yapıyor.

Kemal Doğulu Haberleri