KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Kenan İmirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974'de Ankara'nın Bala ilçesine bağlı Üçem köyü'nde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu köyde okuduktan sonra orta öğretnim için Ankara'ya gitti. Ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a gelen İmirzalıoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun oldu.

İmirzalıoğlu, okul arkadaşlarının ısrarı üzerine bir ajansta mankenlik yapmaya başladı. Ardından 1997 Best Model Of Turkey birincisi seçildi. Daha sonra birinci olduğu için Best Model of The World'e katılmış, birinci seçilmiş ve ilk defa Best Model of The World'ü kazanan Türk olmuştur.

Best of Model yarışmasını birincilikle kazandıktan sonra dizi teklifleri alan İmirzalıoğlu, oyunculuk kariyerine yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı "Deli Yürek" adlı dizide başrol oynadığı Yusuf Miroğlu karakteriyle başlamıştır. Daha sonra 2011 yılında yayınlanan "Deli Yürek: Bumerang Cehennemi" adlı sinema filminde başrol oynamıştır.

Deli Yürek'in ardından dil eğitimi için Amerika'ya gitti. Amerika'dan döndükten sonra 2003-2005 yılları arasında Show TV ekranlarında yayınlanan "Alacakaranlık" adlı dizide Ferit Çağlayan karakterine hayat verdi. Daha sonra yönetmenliğini Uğur Yücel'in yaptığı "Yazı Tura" adlı sinema filminde Olgun Şimşek ile başrolü paylaşmıştır.

Yapımcılığını Osman Sınav'ın yaptığı, 2005-2007 yılları arasında Show TV ekranlarında yayınlanan "Acı Hayat" dizisinde Mehmet Kosovalı karakterine hayat verdi.

Soyadı 'bey' anlamına gelen 'mirza' kelimesinden türemiş. Soyunun Akkoyunlu Devleti Hükümdarı Uzun Hasan'a dayandığı iddia ediliyor.

Kenan İmirzalıoğlu, dizi ve sinema oyuncusu Sinem Kobal ile 14 Mayıs 2016 tarihinde Cunda Adası'nda gerçekleştirilen görkemli bir düğünle dünya evine girdi.