Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Melek Kara / HABERTURK.COM
 
Faruk Aksoy'un yapımcılığındaki Ali Kundilli filminin devam filmi olan Ali Kundilli 2 'nin galası dün akşam gerçekleştirildi. Sektörün önemli isimlerinin ve yakınlarının da katıldığı, 4 Mart'ta vizyona girecek filmin galasında, hem senaristliğini hem yönetmenliğini de üstlenen Aksoy, ön gösteriminin yapıldığı Ali Kundilli 2 için ailece izlenebilecek bir film olduğunun ve bol kahkahanın garantisini verdi.İzleyicilerin de yoğun ilgili ve olumlu puanlarını alan Ali Kundilli’nin ikinci serisinde, oyunculuk kariyerine hiç tanınmayan biri olarak başlayan, aynı zamanda Ali Kundilli karakterinin de yaratıcısı olan Cem Gelinoğlu, komik olmaya çalışmamış gerçekten komik ve samimi bir performans sergilemiş. Röportajlarında seyircileriyle aynı duyguları paylaşmayı temenni ederek sözlerini noktalayan Aksoy, anne adaylarının, hamilelerin, çocuk bekleyen çiftlerin neler yaşayabileceklerini en eğlenceli şekilde anlatan Ali Kundilli 2 filmine özellikle gelmesini istedi.

ALİ KUNDİLLİ 2'nin senaryosu Cem Gelinoğlu ve Faruk Aksoy'a ait. Filmin yönetmeni ise rekortmen filmlere imzasını atan Faruk Aksoy.

Filmin Konusu: Büyük bir aşkla evlenen Ali ve İlknur, aşklarının meyvesini beklemektedirler. İlknur sekiz aylık hamiledir ve bu süre içinde, Ali’den sonu gelmez acayip isteklerde bulunarak onu canından bezdirmiştir.


Çocuğu da gördüğü bir rüya üzerine İstanbul’da değil, Ali’nin babaannesinin yaşadığı Ayvalık, Küçükköy’de doğurmak ister. Burada da şok edici istekleri bitmeyecek ve Ali çok komik durumlara düşecektir. Ancak çocuğun orada doğması kasaba halkı için de çok önemli bir sorunun çözümünü sağlayacaktır…