Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HT KULÜP / Reşat BALCIOĞLU

30 Mayıs Pazartesi günü Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilecek olan Tog Bazar öncesinde 'Çocuk Hakları' konusuna dikkat çekmek amacıyla iş, cemiyet ve sanat dünyasından anneler, çocuklarıyla fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifinin karşısına geçerek Birleşmiş Milletler’in Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi’nden yola çıkılarak üretilen sloganlara destek verdiler.

Çocukların onurlu, saygın ve adil bir yaşam sürmeleri için çalışmalar yürüten Toplum Gönüllüsü Gençler, TOG Bazar 2016’dan elde edilecek gelirin bir bölümüyle projelendirilecek olan “Çocuklarla Hak Temelli Çalışma Eğitimi”ne katılacaklar. Bu eğitimlerle çocuk hakları konusunda daha da güçlenecek olan gençler; çocuklar için ve toplumsal barış yolunda çocuklarla birlikte üretecekler.

150 firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan TOG Bazar 2016’da, çağdaş resmin önde gelen isimlerinden Selma Gürbüz ve Ekrem Yalçındağ imzalı özel tasarım ürünler de ziyaretçilerle buluşacak.

TOG Bazar, 2005 yılından bugüne kadar elde ettiği 3 milyon 402 bin TL bağışla 28.355 gencin sosyal sorumluluk eğitimi almasına ve Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmesine destek oldu.