Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kayhan Yıldızoğlu yönetmenliğinde sahnelenen “İsimsiz Yıldız”da; Tuba Ünsal, Yiğit Pakmen, Melda Narin Güler, Hafız Sengir, Sertaç Ataç ve Kayhan Yıldızoğlu’nun oyunculuğuyla sahnede olacak.

Tuba Ünsal Prodüksiyon ilk tiyatro projesi olarak; Romanyalı yazar Mihail Sebastian’ın ülkesinde en çok oynanan ve aynı zamanda sinemaya da uyarlanan oyunu “İsimsiz Yıldız”ı sahneye koyuyor. Yönetmenliğini usta isim Kayhan Yıldızoğlu’nun üstlendiği oyun; mücevherleri ile gökyüzü arasında bir seçim yapması gereken, aşk ve cesaretsizliğin yıkıcı tezatlığında bir karar vermek zorunda kalan Mona’nın hikayesini anlatıyor.

Hikaye; monoton bir hayatın sürdüğü bir kasabanın, arada bir geçen ekspres dışında pek de bir yaşanmışlık belirtisi göstermeyen tren istasyonunda başlar. Özgürlüklerden ve hayal kurmaktan yana olan ve maaşıyla geçinmekte zorlanan öğretmen Bay Marin’in, bir astronomi kitabına 22.000 ley ödemesi herkesi şaşkına çevirmiştir. İstasyonda bu konu tartışılırken geçmekte olan gece ekspresinden inen, gizemli bir kadını Bay Marin evinde misafir eder. Sabahın olmasını beklerlerken Marin bir sırrını bu gizemli kadınla, Mona ile paylaşır. Kimsenin bilmediği, daha önce keşfedilmemiş bir yıldız bulmuştur; artık yalnızca Marin ve Mona’nın bildiği isimsiz bir yıldız... Mona’nın, izini sürüp onu bulan kumarbaz eski sevgilisi Grig’in gelmesiyle işler karışır.

Ali Yalaz’ın Türkçeleştirdiği, yönetmen yardımcılığını Melda Narin Güler ve Yiğit Pakmen’in üstlendiği oyunun dekor tasarımı Tuba Erdem’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e ait. Afişlerine, dünyaca ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel’in imza attığı oyunun afiş fotoğraflarını ve kısa tanıtım videosunu başarılı fotoğrafçı Mehmet Turgut çekti. “İsimsiz Yıldız”ın kostüm danışmanlığını ise, dünyaca ünlü stil danışmanı ve blogger Matthew Zorpas üstlendi.

“İsimsiz Yıldız”, 25 Ekim 2016, Salı akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 27 Ekim 2016, Perşembe akşamı ise Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek.